Klimatyzacja i wentylacja

Jako firma FMWENT świadczymy również usługi z zakresu instalacji klimatyzacji i wentylacji, czym zajmujemy się od samego powstania firmy w roku 1996. 

Czyste i chłodne powietrze w Twoim domu!

Dawniej wszystkie domy miały wentylację grawitacyjną, a klimatyzację spotykało się tylko w biurowcach i innych dużych obiektach. Przez ostatnie ćwierć wieku jednak wiele się zmieniło. Coraz popularniejsza jest wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, klimatyzatory nie są już luksusem, a i w sposobie wykonania wentylacji grawitacyjnej sporo jest nowych rozwiązań.

Dobrze działająca instalacja wentylacyjna to niezbędne wyposażenie każdego domu. Jest potrzebna przede wszystkim dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ale również dla dobrej kondycji samego budynku. Źle wietrzonym wnętrzom grozi długotrwałe zawilgocenie i zagrzybienie. Grzyby domowe potrafią zaś niszczyć więźbę, mury, podłogi. Pozbycie się ich jest trudne i kosztowne.

Klimatyzacja to zaś element może nie absolutnie konieczny lecz często bardzo pożądany. Bez niej w czasie upałów w wielu domach nie tylko trudno mówić o komforcie ale nawet o przynajmniej znośnych warunkach.